Sıkça Sorulan Sorular

20-65 yaş aralığında olan herkese bu işlem uygulanabilmektedir. Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bilinmekte olanın tersine saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur.
Kişiye lokal anestezi yapıldığı için acı ya da sızı pek hissedilmez, sadece müdahale sonrasında biraz ağrı olabilmektedir. Ancak kullanılan ağrı kesiciler ile ağrıların giderilmesi mümkündür.
Normal operasyonlarda saçların tıraş edilmesinin temel sebebi, doktor ve saç ekim ekibinin saç köklerini daha rahat görebilmesi ve ekim alanındaki hareket kabiliyetinin daha rahat olmasıdır. Tırajsız ekim için boş bölgeye 500 ile 1000 greftlik alana uygulanabilir.
Bir hafta süreyle spora ara vermelidir. Bir hafta sonrasında yürüyüş, koşu gibi hafif sportif aktiviteleri yapılabilir. Halter gibi ağırlık kaldırma sporları, çarpma vurma gibi riskler içeren futbol ve benzeri sporlara en az üç hafta ara verilmelidir.
Ekim uygulanan köklerden 1,5 ay sonra saçın çıktığı görülür. Ekim uygulanan köklerden saçların çıkışı aynı anda olmaz. Saç ekiminin belirgin etkisi 3-4 ay sonra görülür. Ekim uygulanan alanda saçların tamamen çıkması gür bir hal alması 9-12 ay sonra gerçekleşir.

Altı ay süreyle jilet veya ustura ile kazıtma önerilmez. Saç köklerinin alındığı bölge ile ekim yapılan bölge arasındaki uzunluk farkının giderilmesi amacıyla 3 hafta sonra verici bölgeye makas ile düzeltme yapılabilir.
Saç ekimi için deriye enjekte edilen serum sıvısının alın ve yüz bölgesine inmesini engellemek için, ekimden sonra hasta alnından arkaya doğru kafasını saran bandana (lastikli fazla sıkmayan) takması faydalı olur.
Temel sebepleri demir eksikliği, stres, hormonel bozukluklar, dengesiz beslenme, mesleki mazuriyet; sürekli bone takmak, kimsayal ortamlarda çalışmak ve genetik olabilecek durumlarda dökülme görülmektedir. Uygulama; sayfamızda okuduğunuz işlemlerle aynıdır.
Sakal ve kaş ekimi yaptırmak isteyen hastalarımız için de uygulanan yöntem FUE tekniğidir. Bu alanının içini kıl kökleri ile doldurmak gerekir ve ihtiyaç olan kıl kökleri, enseden transfer edilir.
Saç ekimi 5 ila 8 saat kadar sürer. İşlem sonrası eğer kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu tür bir endişesi yoksa 2 gün içinde günlük hayatına dönebilir.
Ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve ekibinin niteliklerine de bakılmalıdır. Ameliyatı yapacak doktorun kesinlikle estetik cerrah olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak doktor ve ekibinin tecrübeli ve hastane bünyesinde çalışan tam donanımlı olmasına dikkat edilmelidir.
İkinci ekim işlemi için en az 6–7 ay beklenmelidir. Bu konuda tavsiye edilen ideal süre en az 1 yıldır. Başın üst kısmındaki saçların tam olarak çıkması bir yıla yakın bir sürede gerçekleşmektedir. Bu süre, verici bölgenin toparlanması için de gerekmektedir.
Saç ekimi yaptıracak kişiler operasyon günü ve sonrası günler için gömlek, yelek gibi önden düğmeli giysiler tercih edilmelidir.

Üç hafta süreyle denize, 2 ay süreyle de saunaya girmemelidir. Saç ekimi sonrası kafanın güneş ışınlarından korunması gerekir. Operasyon yapılan bölgenin, özellikle derideki kızarıklık henüz geçmemişken, güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneşten koruma amacıyla şapka giyilebilir.
Saç ekiminden sonra özel bir beslenme önerilmez, kişi normal beslenmesine devam eder.

Esteda Hair Hospital
Sıkça Sorulan Sorular

Tıbbi danışmanımızın telefon numarası

+90 (537) 947 57 33
Whatsapp
+90 (537) 947 57 33
Whatsapp İletişim Kur
Telefon
+90 (537) 947 57 33
Telefon ile Ara
instagram.com/estedahair
bizi takip edin
Instagram'da Bizi Takip Et
youtube.com/estedahair
bizi takip edin
Youtube'da Bizi Takip Et