DHI Saç Ekimi

DHİ Saç Ekimi Nedir?

DHİ saç ekimi tedavi yöntemi FUE yönteminden oldukça farklıdır. Bu tedavi yöntemi donör bölgesinden alınmış olan saçların ekilecek olan bölgeye implantlar ile kanal açılmadan ekilme şekli olarak bilinir. Bu tedavi yöntemi iki aşamalı olarak bilinen ve iki aşamanın aynı anda kullanıldığı bir yöntemdir. İmplant iğnesi şekil olarak oldukça ince bir silindir ve keskin uca sahiptir. Silindir uçlu olan bu iğneler tıpkı bir kanal şeklindedir ve saçları bu kanal boyunca sürülerek iğneye yerleştirilebilmektedir.


ÖNCESİ - SONRASI FOTOĞRAFLAR

DHI Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


ÖNCESİ - SONRASI VİDEOLAR

DHI Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


DHİ saç ekimi tekniğinin aynı zamanda Choi metodu olarak bilinmesi kullanılan iğnelerden ötürüdür. Profesyonel doktorlarımızın gözetiminde uygulanan bu sedasyon ilaç yöntemi ile lokal anestezi operasyonları neredeyse hiçbir şekilde hissedilmemektedir. Ağrısız yöntem olan DHİ yöntemi oldukça konforlu ve tercih edilen yöntemlerden biridir. DHİ saç ekimi yöntemleri genel olarak ağrılı olmayan yöntemlerdir. İğne korkusu olan birçok hasta için bu yöntem oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu bilgiler DHİ saç ekimi nedir sorusuna cevaben verilmektedir. Minimum seviyede hissettirilen ağrı bu yöntem ile neredeyse sıfıra indirilmiş durumdadır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Choi implant kalemleri ile yapılan saç ekimi operasyonlarında toplanmış olan saçların hepsi kalemin içine tek tek yerleştirilmektedir. Bu yerleştirme sonucunda oldukça özenli ve dikkatli bir biçimde işlem gerçekleştirilmelidir. Tam olarak bu nokta da yerleştirme işlemini yapan asistan doktorlar her saç kökünü yerleştirdikten sonra uzman doktora saç köklerini ekim için vermektedir. Tam olarak bu noktada doktorlar saç köklerini en uygun biçimde ve 45 derecelik açılar ile ekmektedir. Bu açıların dışında önemli olan bir diğer nokta ise doğru yön ve ekimi olan kişinin saçlarının daha önceki çıktığı yöne uygun şekilde ekilmesidir.
ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ

Uzmanlarımız 30 Dakika İçinde
Saç Analizini Yapsın!

Uzmanlarımızın saç, sakal, kaş ekim işlemleriniz için ön bir analiz çalışması yapsın.

Whatsapp hattımız üzerinden bizlere ekim yaptırmak istediğiniz noktaların fotoğraflarını paylaşın.

Ücretsiz Analiz

Lütfen fotoğrafları çekerken farklı açılardan çektiğinizden emin olunuz.

Örneğin: Saç ekimi için üstten, sağ-sol yan yüz profilinizi ve arkadan gözükecek şekilde olmalıdır.

Şimdi Fotoğrafları Gönder

İğnesine yerleştirilen saç kökleri açıları ve doğru yön belirlenecek şekilde iğnenin itme özellikleri sayesinde ekim gerçekleştirilir. Operasyonlarda 3 ila 6 adet aralığında Choi kalemi ve yaklaşık 16 17 adet Choi ucu kullanılmaktadır. Bu kalemlerin uçları farklı ölçülerde olsa da bu ölçüleri belirleyen en temel faktör saç ekimi yapılacak olan hastanın saç kökü ve kalınlık yapısıdır. Choi saç ekim metodunun FUE yönteminden doğal olarak birçok avantajları ve dezavantajları vardır.

DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Saç köklerinin doku düşündü kalma süresini minimum seviyeye indirerek daha sağlıklı bir şekilde saç ekiminin gerçekleşmesine olanak sağlar. Saç köklerinin sağ kalma oranı Normalden daha yüksektir. Kesi alanı normalinden daha az olduğundan dolayı kanama riskini mümkün olduğunca minimum seviyeye indirir. Saç ekimi tedavisi sonrasında daha hızlı iyileşme görülmekte ve böylece hastalar kısa sürede günlük rutin hayatına rahatlıkla dönebilmektedir. Bu yöntemde tıraşsız saç ekimi daha kolay yapılabilir. Bu bilgiler DHİ Saç ekimi avantajları arasında sayılan bazı avantajlardır.

Dhi Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Saç ektirmeye karar verdiğinizde gittiğiniz sağlık merkezleri DHİ saç ekimi fiyatı hakkında bilgi verebilmek için birtakım inceleme ve saçlarınızın yapısı hakkında çalışmalar yapar. Ancak bu çalışmalar tamamlandıktan sonra sizlere bir fiyat verilebilir ve her sağlık kurumunun verdiği fiyat farklı olabilir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Nasıl Anlaşılır?

Saç ektirmeye karar verdiğiniz anda sizlere önerebileceğimiz en önemli ve sağlığınız açısından oldukça dikkat etmeniz gereken konulardan biri saç ekimini yaptırmak istediğiniz sağlık merkezinin saç ekimi hizmetlerini yapabilecek donanım ve belgelere sahip olmasıdır. En iyi saç ekim merkezleri bu işlemleri gerçekleştirmek için sağlık bakanlığının onayından geçmiş ve diploma ve belgelere sahiplerdir. Sizlerde ekim yaptıracağınız yerin bu belgelere ve donanıma sahip olduğunu referanslarından ve sunduğu bilgilerden anlayabilirsiniz.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular

20-65 yaş aralığında olan herkese bu işlem uygulanabilmektedir. Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bilinmekte olanın tersine saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur.

Kişiye lokal anestezi yapıldığı için acı ya da sızı pek hissedilmez, sadece müdahale sonrasında biraz ağrı olabilmektedir. Ancak kullanılan ağrı kesiciler ile ağrıların giderilmesi mümkündür.
Normal operasyonlarda saçların tıraş edilmesinin temel sebebi, doktor ve saç ekim ekibinin saç köklerini daha rahat görebilmesi ve ekim alanındaki hareket kabiliyetinin daha rahat olmasıdır. Tırajsız ekim için boş bölgeye 500 ile 1000 greftlik alana uygulanabilir.
Bir hafta süreyle spora ara vermelidir. Bir hafta sonrasında yürüyüş, koşu gibi hafif sportif aktiviteleri yapılabilir. Halter gibi ağırlık kaldırma sporları, çarpma vurma gibi riskler içeren futbol ve benzeri sporlara en az üç hafta ara verilmelidir.
Ekim uygulanan köklerden 1,5 ay sonra saçın çıktığı görülür. Ekim uygulanan köklerden saçların çıkışı aynı anda olmaz. Saç ekiminin belirgin etkisi 3-4 ay sonra görülür. Ekim uygulanan alanda saçların tamamen çıkması gür bir hal alması 9-12 ay sonra gerçekleşir.

Altı ay süreyle jilet veya ustura ile kazıtma önerilmez. Saç köklerinin alındığı bölge ile ekim yapılan bölge arasındaki uzunluk farkının giderilmesi amacıyla 3 hafta sonra verici bölgeye makas ile düzeltme yapılabilir.
Saç ekimi için deriye enjekte edilen serum sıvısının alın ve yüz bölgesine inmesini engellemek için, ekimden sonra hasta alnından arkaya doğru kafasını saran bandana (lastikli fazla sıkmayan) takması faydalı olur.
Temel sebepleri demir eksikliği, stres, hormonel bozukluklar, dengesiz beslenme, mesleki mazuriyet; sürekli bone takmak, kimsayal ortamlarda çalışmak ve genetik olabilecek durumlarda dökülme görülmektedir. Uygulama; sayfamızda okuduğunuz işlemlerle aynıdır.
Sakal ve kaş ekimi yaptırmak isteyen hastalarımız için de uygulanan yöntem FUE tekniğidir. Bu alanının içini kıl kökleri ile doldurmak gerekir ve ihtiyaç olan kıl kökleri, enseden transfer edilir.
Saç ekimi 5 ila 8 saat kadar sürer. İşlem sonrası eğer kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu tür bir endişesi yoksa 2 gün içinde günlük hayatına dönebilir.
Ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve ekibinin niteliklerine de bakılmalıdır. Ameliyatı yapacak doktorun kesinlikle estetik cerrah olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak doktor ve ekibinin tecrübeli ve hastane bünyesinde çalışan tam donanımlı olmasına dikkat edilmelidir.
İkinci ekim işlemi için en az 6–7 ay beklenmelidir. Bu konuda tavsiye edilen ideal süre en az 1 yıldır. Başın üst kısmındaki saçların tam olarak çıkması bir yıla yakın bir sürede gerçekleşmektedir. Bu süre, verici bölgenin toparlanması için de gerekmektedir.
Saç ekimi yaptıracak kişiler operasyon günü ve sonrası günler için gömlek, yelek gibi önden düğmeli giysiler tercih edilmelidir.

Üç hafta süreyle denize, 2 ay süreyle de saunaya girmemelidir. Saç ekimi sonrası kafanın güneş ışınlarından korunması gerekir. Operasyon yapılan bölgenin, özellikle derideki kızarıklık henüz geçmemişken, güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneşten koruma amacıyla şapka giyilebilir.
Saç ekiminden sonra özel bir beslenme önerilmez, kişi normal beslenmesine devam eder.

Esteda Hair Hospital
DHI Saç Ekimi

Tıbbi danışmanımızın telefon numarası

+90 (537) 947 57 33
Whatsapp
+90 (537) 947 57 33
Whatsapp İletişim Kur
Telefon
+90 (537) 947 57 33
Telefon ile Ara
instagram.com/estedahair
bizi takip edin
Instagram'da Bizi Takip Et
youtube.com/estedahair
bizi takip edin
Youtube'da Bizi Takip Et