Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi yüz bölgesindeki sakalsız bölümlere saçın arka kısmından veya vücudun uygun görülmüş farklı bölgelerinden alınan kıl köklerinin ekilmesi sonucu yapılan çalışmalardır. Sakal ekimi aynı saç ekimi işleminde olduğu gibi lokal anestezi tedavisi şeklinde uygulanır.


Sakal Ekim Anı

Sakal Ekim Öncesi-Sonrası Fotoğraflar


Hekimlerin uygun göreceği sayıda greft sakalsız bölgelere ekilir. Son günlerde moda olan sakal ve bıyık ekimi gibi birçok işlem saç ekimi ve saç sağlığı kliniğinde görev yapan saç ekimi doktorları tarafından uygulanmaktadır. Sakal ekimi tedavilerinde saç ekimi uygulamasında olduğu gibi adımlar profesyonel bir şekilde uygulanmalıdır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Sakal ekimi işleminde belirli aşamalarla tedavi tamamlanır sakal ekimi tıpkı saç ekiminde olduğu gibi birtakım prosedürlere sahiptir. Bu uygulamalarla belirli bir yol izlenir. Sakal ekimi öncesinde ön muayene yapılması gereklidir. Ayrıca sakal ekimi yapılacak bölgenin belirlenmesi ve greft sayısının hesaplanması, yapılması gereken diğer işlemler arasındadır. Ayrıca sakal ekimi öncesinde yapılan testler için kan alımı gereklidir. Böylelikle Ağrısız anestezi işlemleri ile lokal anestezi işlemleri sağlanmış olur.


ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ

Uzmanlarımız 30 Dakika İçinde
Saç Analizini Yapsın!

Uzmanlarımızın saç, sakal, kaş ekim işlemleriniz için ön bir analiz çalışması yapsın.

Whatsapp hattımız üzerinden bizlere ekim yaptırmak istediğiniz noktaların fotoğraflarını paylaşın.

Ücretsiz Analiz

Lütfen fotoğrafları çekerken farklı açılardan çektiğinizden emin olunuz.

Örneğin: Saç ekimi için üstten, sağ-sol yan yüz profilinizi ve arkadan gözükecek şekilde olmalıdır.

Şimdi Fotoğrafları Gönder

Donör bölgeden kıl köklerinin toplanarak organ nakil solüsyonunda bekletilmesi yapılan diğer çalışmalar arasındadır. Toplanmış olan greftlerin DHİ sakal ekimi tekniği ile sakalsız bölgeye ekilmesi yaptığımız çalışmalar arasındadır. Sakal ekiminin saç ekiminden farkı yoktur.

Aşamaların birbirine benzemesinden dolayı bu durumu kolay bir şekilde anlamak mümkündür. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri donör bölgeden alınmış olan kıl köklerinin mümkün olan en yüksek hayatta kalma sağlayan teknik ile muhafaza edilmesi ekim yapılacak alana nakledilmesi oldukça önemlidir. Tüm bunların dışında sakal ekimi yanında bıyık ekimi yapmak, aynı kategoride değerlendirilir. Bıyık ekimi, sakal ekimi ve saç ekimi prosedürleri birbirine oldukça benzerdir.

Sakal Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Sakal ekimi yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren tercih ettiğiniz sağlık merkezi sizlere birtakım tedaviler ve tetkikler uygulayarak bir süreç oluşturur. Bu sürecin ardından sizlere kıl köklerinin sayısı hesaplandıktan sonra sakal ekimi fiyatı hakkında bilgi verilir. Sizlere naçizane tavsiyemiz sakallarınızı incelemeden ve sizlere sakal sağlığınız hakkında herhangi bir bilgi ya da sizlerle alakalı bir soru sormadan fiyat veren sağlık merkezleri ya da kliniklerden bu tedavi talep etmemenizdir.

Profesyonel anlamda sakal ekimi yapan sağlık merkezleri belirli çalışmalar yapmadan sizlere bir fiyat vermezler. Bu fiyatları ancak yüz yüze gelindiğinde yapılan bazı faaliyetler sonucunda vermeleri gerekir. Bu yüzden sakal ekimi yaptırmak isterken oldukça titiz ve detaylı bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Sakal ekimi fiyatları profesyonel olarak bu hizmeti sağlayan sağlık kuruluşları tarafından yapılan işlemlerin yoğunluğuna ve uzmanların yaptıkları hizmetlerden ötürü değişim gösterebilmektedir. Sakal ekimini yaptırmak istediğiniz bir yer arıyorsanız, sakal ekimi tavsiye eden ve bu hizmeti doğru aldığını belirten yakınlarınıza ya da bu bilgileri doğru verdiğiniz kişilere güvenerek bir tedavi sürecine girmeniz risklidir.

En İyi Sakal Ekim Merkezleri Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde birçok sağlık kurumu klinik ve sağlık merkezi sakal ekimi yaptığını ifade etmektedir. Fakat bu tedavi yönteminin uygulanabilmesi için ciddi bir donanıma iyi bir eğitime ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış belge ve sertifikaların alınmış olmasına ihtiyaç vardır. Bu belgeleri Sağlık Bakanlığından almış olan ve sizlere bu hizmetlere verdiğini ifade eden sağlam referanslar sunup daha önce yaptığı sakal ekimi operasyonları ile alakalı kanıt paylaşan kurumlara güvenebilirsiniz. Bu kurumlar en güvenilir sakal ekimi merkezleri arasında gösterilen kurumlardır. Ayrıca bu sağlık merkezleri sakal ekimi tavsiye edilebilecek yerlerdir.

Esteda Hair Hospital
Sakal Ekimi

Tıbbi danışmanımızın telefon numarası

+90 (537) 947 57 33
Whatsapp
+90 (537) 947 57 33
Whatsapp İletişim Kur
Telefon
+90 (537) 947 57 33
Telefon ile Ara
instagram.com/estedahair
bizi takip edin
Instagram'da Bizi Takip Et
youtube.com/estedahair
bizi takip edin
Youtube'da Bizi Takip Et