Safir Fue Saç Ekimi

Safir Fue Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi tedavisinde kullanılan en yeni ve oldukça fazla tercih edilen yöntemlerden sadece biridir. Tıpkı klasik fuar yönteminde olduğu gibi öncelikle donör bölge belirlenir ve alınacak greft yapısı tespit edilir. Saç köklerinin alınması ve ekilmesi esnasında safir uçlar sayesinde doku hasarı minimum seviyeye indirilir. Ayrıca Safir uçla açılan kanallar birbirleri ile oldukça yakın ve sık bir biçimde açılır. Böylece doğal ve doğal bir saç görünümü elde edilmiş olur. Ayrıca bu bilgiler Safir FUE saç ekimi sorusuna cevaben verilmektedir. Sizlere en doğru bilgileri aktarmaya devam ediyoruz.


ÖNCESİ - SONRASI FOTOĞRAFLAR

Safir Fue Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


ÖNCESİ - SONRASI VİDEOLAR

Safir Fue Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


Safir Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Safir fue saç ekimi yöntemi esnasında 0.6 ve 0.8 milimetre arasındaki uçlara sahip mikro motorlar kullanılmaktadır. Birer birer açılan kanallara özenle alınmış olan greftler saçın çıkış yönü göz önüne alınarak çekilmektedir. Safir uçların dayanıklı ve keskin olması saç ekimi konusunda oldukça iyi bir konfor oluşturmaktadır. Ekim sonrası iyileşme süreci oldukça kısalmış olur. Safir fue saç ekimi yönteminin ardından kişiler günlük hayatına geri dönebilir. Yalnızca ekilen saç köklerinin hassasiyeti göz önüne alınmış olur. Darbe veya elle temastan ilk dönemde kaçınılması ve ilk saç yıkanmasını ekim ve gerçekleştiren uzman ekip tarafından 2 ya da 4 gün arasında gerçekleştirilmesi gerekir.

Bunların ardından belirli aralıklar ile hastaların saç köklerine zarar vermeyecek biçimde içeriği temiz bir şampuanla saçlarını yıkamaları gerekir. Saç şampuanını özellikle ilk dönemde oldukça düzenli kullanmanız önemlidir. Bu yüzden saç ekim merkezinize şampuan önerisi için danışmanız gerekir. Saç ekimi sonrasında kişilerin merak ettiği en önemli konulardan biri saçların ne zaman çıkacağıdır. Saç ekimleri sonrasında dökülmeler insanları tereddütte bıraksa da hemen bu sürecin ardından kısa bir süre içerisinde yeni saçlar çıkmaya başlayınca bireyler rahatlamaya kavuşacaktır.
ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ

Uzmanlarımız 30 Dakika İçinde
Saç Analizini Yapsın!

Uzmanlarımızın saç, sakal, kaş ekim işlemleriniz için ön bir analiz çalışması yapsın.

Whatsapp hattımız üzerinden bizlere ekim yaptırmak istediğiniz noktaların fotoğraflarını paylaşın.

Ücretsiz Analiz

Lütfen fotoğrafları çekerken farklı açılardan çektiğinizden emin olunuz.

Örneğin: Saç ekimi için üstten, sağ-sol yan yüz profilinizi ve arkadan gözükecek şekilde olmalıdır.

Şimdi Fotoğrafları Gönder

Özellikle ekilen saçların dökülme sürecinde bireylerin panik yapmasına hiçbir şekilde gerek yoktur. Saç ekimi bir süreç olduğu için ekilmiş olan saçlar normal şekline ve normal ritmine dönmesi için bir zamana ihtiyaç vardır Köke tutunmuş olan saçlar 2 ila 6 ay arasında çıkmaya başlar. Bir sene içerisinde ise doğal halini almış olur. Bu süreçte saç gelişimini desteklemek için PRP Mezoterapi gibi uygulamaların yapılması sağlıklıdır ve bu uygulamalar sayesinde saç iç taraftan beslenmiş ve daha güç ve daha dolgun hale getirilmiş olur.

Safir Fue Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir fue yönteminin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar sayesinde bireyler oldukça rahat bir tedavi süreci geçirmektedir. Çelik slitler yerine gerçek safirden üretilmiş olan uçlara sahip olan kalemler kullanılmaktadır. İyileşme süresi daha kısadır, daha az doku zedelenmesi gerçekleşir. Ayrıca çok daha sık bir saç ekimi yapılabilmesine olanak tanır. Saç ekimi süreci sonrası daha konforlu bir iyileşme süreci ve iyileşme süreci oldukça kısa sürede tamamlanmış olur ve bu durum hastanın psikolojisini oldukça pozitif bir şekilde etkiler. Bu bilgiler Safir Fue saç ekimi avantajları ile alakalı bazı bilgilerdir.

Safir Fue Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde anlaşmış olduğunuz klinik saçlarınızı inceleyip bir fiyat sunmaktadır. Bu nedenle gittiğiniz sağlık merkezinde bir inceleme yapılmadan Safir FUE saç ekimi fiyatı hakkında bilgi verilmez. Bu bir süreçtir ve süreç içerisinde belirli analizler ve tetkikler yapıldıktan sonra fiyat konuşulur.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Nasıl Anlaşılır?

Saç ekimi yaptırmak için gittiğiniz sağlık merkezleri saç ekimi yapmak için gerekli koşullara ve ortama sahip mi. Bunu incelemeniz gerekir. Ayrıca ortamın sterilize edilmesi gerekir. Bunların dışında en iyi saç ekim merkezleri sağlık bakanlığı onaylı belge ve diplomaya sahiptirler. Anlaştığınız sağlık merkezlerinin bu özelliklerine ve donanımı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra saç ekimi çalışmalarını göstermelerini isteyin ve bunları referanslar ile kanıtlamasını belirtin.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular

20-65 yaş aralığında olan herkese bu işlem uygulanabilmektedir. Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bilinmekte olanın tersine saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur.

Kişiye lokal anestezi yapıldığı için acı ya da sızı pek hissedilmez, sadece müdahale sonrasında biraz ağrı olabilmektedir. Ancak kullanılan ağrı kesiciler ile ağrıların giderilmesi mümkündür.
Normal operasyonlarda saçların tıraş edilmesinin temel sebebi, doktor ve saç ekim ekibinin saç köklerini daha rahat görebilmesi ve ekim alanındaki hareket kabiliyetinin daha rahat olmasıdır. Tırajsız ekim için boş bölgeye 500 ile 1000 greftlik alana uygulanabilir.
Bir hafta süreyle spora ara vermelidir. Bir hafta sonrasında yürüyüş, koşu gibi hafif sportif aktiviteleri yapılabilir. Halter gibi ağırlık kaldırma sporları, çarpma vurma gibi riskler içeren futbol ve benzeri sporlara en az üç hafta ara verilmelidir.
Ekim uygulanan köklerden 1,5 ay sonra saçın çıktığı görülür. Ekim uygulanan köklerden saçların çıkışı aynı anda olmaz. Saç ekiminin belirgin etkisi 3-4 ay sonra görülür. Ekim uygulanan alanda saçların tamamen çıkması gür bir hal alması 9-12 ay sonra gerçekleşir.

Altı ay süreyle jilet veya ustura ile kazıtma önerilmez. Saç köklerinin alındığı bölge ile ekim yapılan bölge arasındaki uzunluk farkının giderilmesi amacıyla 3 hafta sonra verici bölgeye makas ile düzeltme yapılabilir.
Saç ekimi için deriye enjekte edilen serum sıvısının alın ve yüz bölgesine inmesini engellemek için, ekimden sonra hasta alnından arkaya doğru kafasını saran bandana (lastikli fazla sıkmayan) takması faydalı olur.
Temel sebepleri demir eksikliği, stres, hormonel bozukluklar, dengesiz beslenme, mesleki mazuriyet; sürekli bone takmak, kimsayal ortamlarda çalışmak ve genetik olabilecek durumlarda dökülme görülmektedir. Uygulama; sayfamızda okuduğunuz işlemlerle aynıdır.
Sakal ve kaş ekimi yaptırmak isteyen hastalarımız için de uygulanan yöntem FUE tekniğidir. Bu alanının içini kıl kökleri ile doldurmak gerekir ve ihtiyaç olan kıl kökleri, enseden transfer edilir.
Saç ekimi 5 ila 8 saat kadar sürer. İşlem sonrası eğer kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu tür bir endişesi yoksa 2 gün içinde günlük hayatına dönebilir.
Ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve ekibinin niteliklerine de bakılmalıdır. Ameliyatı yapacak doktorun kesinlikle estetik cerrah olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak doktor ve ekibinin tecrübeli ve hastane bünyesinde çalışan tam donanımlı olmasına dikkat edilmelidir.
İkinci ekim işlemi için en az 6–7 ay beklenmelidir. Bu konuda tavsiye edilen ideal süre en az 1 yıldır. Başın üst kısmındaki saçların tam olarak çıkması bir yıla yakın bir sürede gerçekleşmektedir. Bu süre, verici bölgenin toparlanması için de gerekmektedir.
Saç ekimi yaptıracak kişiler operasyon günü ve sonrası günler için gömlek, yelek gibi önden düğmeli giysiler tercih edilmelidir.

Üç hafta süreyle denize, 2 ay süreyle de saunaya girmemelidir. Saç ekimi sonrası kafanın güneş ışınlarından korunması gerekir. Operasyon yapılan bölgenin, özellikle derideki kızarıklık henüz geçmemişken, güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneşten koruma amacıyla şapka giyilebilir.
Saç ekiminden sonra özel bir beslenme önerilmez, kişi normal beslenmesine devam eder.

Esteda Hair Hospital
Safir Fue Saç Ekimi

Tıbbi danışmanımızın telefon numarası

+90 (537) 947 57 33
Whatsapp
+90 (537) 947 57 33
Whatsapp İletişim Kur
Telefon
+90 (537) 947 57 33
Telefon ile Ara
instagram.com/estedahair
bizi takip edin
Instagram'da Bizi Takip Et
youtube.com/estedahair
bizi takip edin
Youtube'da Bizi Takip Et