Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi saç köklerinin çeşitli yöntemlerle çıkarılması ve köklerin etkilenen bölgelere nakledilmesini içeren bir tedavi yöntemidir. Temel olarak FUE ve DHI olmak üzere iki tip saç ekim yöntemi vardır.


ÖNCESİ - SONRASI FOTOĞRAFLAR

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


ÖNCESİ - SONRASI VİDEOLAR

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


Saç Ekimi Nedir?

Bu yöntemlerden ilki fut yöntemidir, bu teknik zaman içinde gelişmiştir ve olumsuz yönleri ve faydaları en aza indirilerek FUE yöntemi olarak sunulmaktadır. FUE yöntemi neredeyse hiç iz bırakmaz. Bu yöntem hemen hemen tüm saç ekimlerinde mümkün olduğunca kullanılmaktadır.

Saç ekimi için kullanılan yöntem ne olursa olsun, bu işlemler için belirli adımlar gereklidir. Bu adımların işlem öncesi ve sonrası oldukça önemli bir yeri vardır. Temel adımlar kişinin başının arkasından alınan köklerin alınması, köklerin yerleştirileceği kanalların açılması ve bu köklerin kanallara nakledilmesidir.
ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ

Uzmanlarımız 30 Dakika içinde sizinle iletişime geçecektir.
Saçınızı analiz edelim!

Saç, sakal ve kaş ekiminiz için uzmanlarımız ön analiz yapsın.

Ekim yapmak istediğiniz yerlerin fotoğraflarını Whatsapp hattımız üzerinden bizimle paylaşın.

Ücretsiz Analiz

Fotoğrafları farklı açılardan çektiğinizden emin olun.

Örneğin: Üstten, sağ-sol yan ve arka profilden görünmelidir.

Şimdi Fotoğrafları Gönder

Fakat bu bölge uygun değilse doktorunuzun onayladığı takdirde sakal ve göğüs kısmından kökler alınabilmektedir. Ayrıca saç ekimi yöntemleri tamamen saç kaybı ya da seyreklik sorunu yaşayan kişilerin daha fazla zaman kaybetmeden uzmanlara başvurması ve uygun kliniklere gitmeler gerekmektedir. Klinikte ya da hastanelere gittikleri anda doktor ve klinik seçimi ile yapılmalı ve en önemlisi de doktorlar ile birebir iletişime geçilmelidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Saç ekimi ameliyathane şartlarında lokal anestezi yöntemleri ile uzman doktorlar ve ekipleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyathane ve sterilizasyon faaliyetlerinin sağlanması büyük önem taşımaktadır. Bu mikro motorlu keskin başlık ve greftler döner bölge den tek tek alınmalıdır. Greftler alımında mümkün olan en küçük motor uçları kullanılmalı ve bu sayede alın bölgesinde tahribat olması engellenecek ve saç ekim alanında doğal görünüm sağlanmış olacaktır. Alınabilecek greftlerin sayısı döner bölgesindeki saç yoğunluğu ve saçın kalitesi ile paralellik göstermelidir. Ayrıca saçların koyu renk, dalgalı olması, kalın olması sonucu olumlu etkilemektedir. Greft alımı bittikten sonra PRP yöntemi kullanılarak hastanın kendi kanından hazırlanıp PRP sıvısının içinde bekletilmektedir.

Hücre yenilenmesini destekleme özelliği ile olan bu sıvının büyük bir kısmı ise saç ekimi yapılacak olan bölgeye enjekte edilir ve saç ekimi sonrası saç ve saçlı deriye destek sağlanmış olur. Uygulanan PRP yara iyileşmesini hızlandırdığı gibi ekilmiş olan saçların yoğunluğunu özgürlüğünü ve kalitesini bölgeye tutulma oranını arttırır elde edilen sayı göz önünde göz önünde bulundurunca saçsız olan bölgeler için doğru bir planlama yapılmış olur işte bu aşamada en önemli noktalardan biri saçların ön hat bölgesinde olan çizgidir. Saçlı derilerin ön hat çizgisi ekime doğallık imajını verecek olan en önemli unsurlardan biridir.

Bu sınır yeniden şekillendirilirken opsiyon olarak tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin beklentisi de öğrenilmelidir. Fakat doğru anatomik kurallara mutlak olarak uyulmalı ve şahsın yaşı, kemik yapısı elde edilen greft sayısına uygun hat çizimi gerçekleştirilmelidir ve bu hatta uygulanan yönteme sadık kalınmalıdır. Daha sonraki aşama ise saç ekiminin gerçekleştirileceği kanalların açılması aşamasıdır. Kanallar ise lateral slits adı verilen ince uçlu bir neşter bıçağı ile açılmaktadır. Bahsedilen slists uçları özel olarak tasarlanmış, sahip olduğu şekil özelliği, yatay olarak kanalların açılmasına fırsat tanımaktadır. Kanalların bu silüetler üzerinden açılması saçın doğala en yakın açılarla eklenebilmesini sağlamaktadır. Bu özellik saç ekiminin doğal görülmesini sağlayacak temel unsurlardan en önemlisidir.

Saç Ekimi Sonrası Nasıl Gelişiyor?

Ekim işlemlerinin ardından sonraki 2 aylık süreçte ekilmiş olan saçların kılcal gövdeleri dökülür. Daha sonra 4. Aya yaklaşırken yeni kıl gövdeleri uzamaya başlar ve 6. Ay tamamlanırken yeni saçlar %90 a yakın oranda çıkar. Geriye kalan süreçte ve sonraki 6 aylık dönemde saçların tamamı toparlanmış olur. Hastaların saçlar doğal şekilde çıkmaya başladıktan sonra bakım ürünleri ile bakım yapabilirler. Bu süreçten sonra çıkan saçlar tamamen doğaldır ve uzamaya başlar.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri doğru uzmanlara danışarak bu tedavinin tamamlanmasıdır. Bu tedavilerin analizi için gitmiş olduğunuz hiçbir klinik belirli incelemeler yaptıktan sonra saç ekimi fiyatları hakkında bilgi verebilir. Bunun dışında sizlere herhangi bir tedavi ve inceleme yapmayan klinik ve hastanelerde tedavi olmanızı önermiyoruz. Sağlık konusu dönüşü olmayan ve ucuza kaçmamanız gereken bir öneme sahip olduğundan sizlere en büyük önerimiz, bu işlemleri yaptırmadan önce sektördeki en iyi saç ekim merkezleri konusunda bilgi almanız ve araştırmanızdır.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Nasıl Anlaşılır?

Sağlık sektöründe birçok klinik, özel doktor ve hastane saç ekimi tedavisi yapmaktadır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin kafasındaki en büyük soru işaretlerinden biri saç ekimini yaptırmak için en iyi saç ekim merkezleri hakkında fikir sahibi olmaktır. Hayati sonuçlara sebebiyet vermese de estetik açıdan oldukça önemli olan saç ekiminin önemi insanları fiziksel görüntü ve psikolojik açıdan etkiler.

Saç ekimi yaptırmak için seçtiğiniz saç ekim merkezinde bu operasyonları kimlerin yaptığı oldukça önemlidir. Bu tedaviler ve operasyonlar ciddi bir cerrahi donanım gerektirdiği için sadece sağlık eğitimini tamamlamış saç ekim ekibi tarafınca yapılması gereken tedaviler ve operasyonlardır. Sağlık bakanlığı tarafından bu tedavileri gerçekleştirmek üzere onaylanmış belgeye sahip olan hastane ve tıp merkezleri seçilmelidir. Ayrıca bu tedavilerin seçildiği mekanlar oldukça iyi sterilize edilmiş ve hava kirliliği barındırmayan bir ortama sahip olmalıdır.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular

20-65 yaş aralığında olan herkese bu işlem uygulanabilmektedir. Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bilinmekte olanın tersine saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur.

Kişiye lokal anestezi yapıldığı için acı ya da sızı pek hissedilmez, sadece müdahale sonrasında biraz ağrı olabilmektedir. Ancak kullanılan ağrı kesiciler ile ağrıların giderilmesi mümkündür.
Normal operasyonlarda saçların tıraş edilmesinin temel sebebi, doktor ve saç ekim ekibinin saç köklerini daha rahat görebilmesi ve ekim alanındaki hareket kabiliyetinin daha rahat olmasıdır. Tırajsız ekim için boş bölgeye 500 ile 1000 greftlik alana uygulanabilir.
Bir hafta süreyle spora ara vermelidir. Bir hafta sonrasında yürüyüş, koşu gibi hafif sportif aktiviteleri yapılabilir. Halter gibi ağırlık kaldırma sporları, çarpma vurma gibi riskler içeren futbol ve benzeri sporlara en az üç hafta ara verilmelidir.
Ekim uygulanan köklerden 1,5 ay sonra saçın çıktığı görülür. Ekim uygulanan köklerden saçların çıkışı aynı anda olmaz. Saç ekiminin belirgin etkisi 3-4 ay sonra görülür. Ekim uygulanan alanda saçların tamamen çıkması gür bir hal alması 9-12 ay sonra gerçekleşir.

Altı ay süreyle jilet veya ustura ile kazıtma önerilmez. Saç köklerinin alındığı bölge ile ekim yapılan bölge arasındaki uzunluk farkının giderilmesi amacıyla 3 hafta sonra verici bölgeye makas ile düzeltme yapılabilir.
Saç ekimi için deriye enjekte edilen serum sıvısının alın ve yüz bölgesine inmesini engellemek için, ekimden sonra hasta alnından arkaya doğru kafasını saran bandana (lastikli fazla sıkmayan) takması faydalı olur.
Temel sebepleri demir eksikliği, stres, hormonel bozukluklar, dengesiz beslenme, mesleki mazuriyet; sürekli bone takmak, kimsayal ortamlarda çalışmak ve genetik olabilecek durumlarda dökülme görülmektedir. Uygulama; sayfamızda okuduğunuz işlemlerle aynıdır.
Sakal ve kaş ekimi yaptırmak isteyen hastalarımız için de uygulanan yöntem FUE tekniğidir. Bu alanının içini kıl kökleri ile doldurmak gerekir ve ihtiyaç olan kıl kökleri, enseden transfer edilir.
Saç ekimi 5 ila 8 saat kadar sürer. İşlem sonrası eğer kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu tür bir endişesi yoksa 2 gün içinde günlük hayatına dönebilir.
Ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve ekibinin niteliklerine de bakılmalıdır. Ameliyatı yapacak doktorun kesinlikle estetik cerrah olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak doktor ve ekibinin tecrübeli ve hastane bünyesinde çalışan tam donanımlı olmasına dikkat edilmelidir.
İkinci ekim işlemi için en az 6–7 ay beklenmelidir. Bu konuda tavsiye edilen ideal süre en az 1 yıldır. Başın üst kısmındaki saçların tam olarak çıkması bir yıla yakın bir sürede gerçekleşmektedir. Bu süre, verici bölgenin toparlanması için de gerekmektedir.
Saç ekimi yaptıracak kişiler operasyon günü ve sonrası günler için gömlek, yelek gibi önden düğmeli giysiler tercih edilmelidir.

Üç hafta süreyle denize, 2 ay süreyle de saunaya girmemelidir. Saç ekimi sonrası kafanın güneş ışınlarından korunması gerekir. Operasyon yapılan bölgenin, özellikle derideki kızarıklık henüz geçmemişken, güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneşten koruma amacıyla şapka giyilebilir.
Saç ekiminden sonra özel bir beslenme önerilmez, kişi normal beslenmesine devam eder.

Esteda Hair Hospital
Saç Ekimi

Tıbbi danışmanımızın telefon numarası

+90 (537) 947 57 33
Whatsapp
+90 (537) 947 57 33
Whatsapp İletişim Kur
Telefon
+90 (537) 947 57 33
Telefon ile Ara
instagram.com/estedahair
bizi takip edin
Instagram'da Bizi Takip Et
youtube.com/estedahair
bizi takip edin
Youtube'da Bizi Takip Et