Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi Nedir?

Son zamanlarda FUE saç ekimi operasyonları kelliğin giderilmesi için kalıcı çözümlerden biri olarak, fazla tercih edilen bir tedavi türüdür. Günümüzde birçok estetik cerrah tarafından yapılan bu operasyon birçok cerrah tarafından yapılıyor olsa bile olsa bile başarı ile cevap vermeyebilir. Birkaç saç ekim merkezi ve bu işi profesyonel olarak yaptığını söyler ve saç ekimi teknolojilerinin gelişmeleri ne yazık ki takip etmemektedirler.


ÖNCESİ - SONRASI FOTOĞRAFLAR

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


ÖNCESİ - SONRASI VİDEOLAR

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Sonuçlar


Saç ekimi cihazlarından herhangi bir satın alan herkes saç ekimi yaptığını iddia eder bu yüzden siz saç ekimi yapmak isteyen saç ekimi işlemi yaptırmak için iyi bir araştırma yaptırmak gerekiyor. Saç ekimi tedavisi geri dönüşü ve revizyonu oldukça olan önemli operasyonlardan biridir. Bu bilgiler FUE saç ekimi nedir sorusuna cevaptır. Saç ektirme operasyonu yapılırken iyi bir araştırma ve doğru kararlar alınmalıdır.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Fue Saç Ekimi yöntemi, saç kökleri donör bölge olarak yapılan olan bölgeden tek alınmaktadır. Ciltten ayrılarak denilen bölgeye implant edilen tedavi yöntemidir. Donör bölgeden yapılmış saç kökleri implant elde edilen bölgeye toplu olarak değil, tek tek ekilmektedir. Bu yüzden saç diplerinin implantı yani bu yöntemin diğer yöntemlere göre daha uzun seanslar ile yapılması doğaldır.


ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ

Uzmanlarımız 30 Dakika İçinde
Saç Analizini Yapsın!

Uzmanlarımızın saç, sakal, kaş ekim işlemleriniz için ön bir analiz çalışması yapsın.

Whatsapp hattımız üzerinden bizlere ekim yaptırmak istediğiniz noktaların fotoğraflarını paylaşın.

Ücretsiz Analiz

Lütfen fotoğrafları çekerken farklı açılardan çektiğinizden emin olunuz.

Örneğin: Saç ekimi için ana, sağ-sol yan yüz profilinizi ve arkadan gözükecek şeklinde olmalıdır.

Şimdi Fotoğrafları Gönder

Bugünlerde yöntem punçlardan değil mikro motor ile yapılmaktadır. FUE yöntemiyle saç ekimi oldukça yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemle nasıl uygulandığı önemli olan yöntemlerdir. Bu uzman yöntem sağlıkçılar tarafından ve sağlık bakanlığı onaylı belge ve diploması olan sağlık eğitimini profesyonel tamamlamış sağlıkçılar tarafından yapılmalıdır. Deneyimi olmayan estetik merkezlerinde bu uygulamaları yaptırmak büyük risk taşır.

Fue Saç Ekimi Sonrası Nasıl Gelişiyor?

Fue Saç ekimi sonrası süreçte ekilmiş olan saçların üzerinde birtakım dans gözle görülebilir. Bu mektupların kısa bir süre sonra dökülmüş olması. Teni ekilmiş olan saçların dökülmesi ile birlikte kişiler korkabilir. Fakat düşüncelerin bu konunun endişeye kapılmasına gerek yoktur. Aldık olan saçlar tekrar, eskisinden sağlıklı bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Operasyonların sonrasında kişiler istirahat için evlerine gönderilmektedir.

Bireylerin operasyon bitiminden itibaren 15 saate kadar seyahat etmesi otomobil kullanması ya da bu tarz araçlarla vakit geçirmesi oldukça zararlı olan durumlar arasındadır. Fue saç ekimi sonrası yapılan işlemlerle doktorların önerileri ile operasyonun yapıldığı bölge temas edilmemesi gerekir. Ayrıca bu bölge su ile temas ettirilmemelidir. Kafanın dik olması ya da dik tutulması vücudun içerisindeki ödemin iyileşme sürecini oldukça kısaltır. Doktorların vermiş olduğu ilaç ve kremler düzenli bir biçimde kullanılmalıdır.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Gideceğiniz sağlık kurumları sizlere doğru bir hizmet veriyorsa eğer, birtakım çalışmalar ve saçlarınız üzerinde yaptıkları tetkikler sonucunda bir fiyat verir. Günümüzde saç köklerine göre fiyat verilmektedir. Sizlere tedavi süreci ile ilgili çalışma yapmadan fiyat veren sağlık merkezlerinde tedavi olmamanızı öneririz. Uzman klinikler belirli tedaviler ve incelemeler yapmadan saç ekimi fiyatları hakkında bilgi vermemektedir.En İyi Saç Ekim Merkezleri Nasıl Anlaşılır?

Saç ekimi merkezleri ile ilgili bilgi alırken dikkat etmeniz gereken temel birkaç husus bulunmaktadır. Ayrıca en iyi saç ekim merkezleri hakkında bilgi almak için öncelikle saç ekimi yaptırmak istediğiniz sağlık kuruluşunun sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış belge ve diploması olması ve saç ekimi alanında referanslarının olması gerekir. Sektörde saç ekimi makinesine sahip olan herkes bu tedavi yöntemini kolayca yapabileceğini zannetse de bu tedavi sanıldığı kadar kolay değildir.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular

20-65 yaş aralığında olan herkese bu işlem uygulanabilmektedir. Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bilinmekte olanın tersine saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur.

Kişiye lokal anestezi yapılması için acı ya da sızı pek hissedilmez, sadece müdahale sonrasında biraz ağrı olabilmektedir. Ancak ağrı kesiciler ile ağrıların giderilmesi mümkündür.
Normal operasyonlarda saçların saç edilmesinin temel sebebi, doktor ve saç ekim saç köklerini daha rahat görebilmek ve ekim hareket kabiliyetinin daha rahat olabilir. Tırajsız ekim için boş bölgeye 500 ile 1000 greftlik alana uygulanabilir.
Bir hafta metin spora ara vermelidir. Bir hafta sonrasında yürüyüş, koşu gibi hafif sportif aktiviteleri yapılabilir. Halter gibi ağırlık kaldırma sporları, çarpma vurma gibi riskler içeren futbol ve benzeri sporlara en az üç hafta ara verilmelidir.
Ekim uygulanan köklerden 1,5 ay sonra saçın çıktığı görülür. Ekim uygulanan köklerden saçların çıkışı aynı anda olmaz. Saç ekiminin belirgin etkisi 3-4 ay sonra görülür. Ekim uygulanan alanda saçların tamamen çıkması gür bir hal alması 9-12 ay sonra gerçekleşir.

Altı ay süreyle jilet veya ustura ile kazıtma önerilmez. Saç köklerinin alındığı bölge ile ekim yapılan bölge arasındaki uzunluk farkının giderilmesi amacıyla 3 hafta sonra verici bölgeye makas ile düzeltme yapılabilir.
Saç ekimi için deriye enjekte edilen serum sıvısının alın ve yüz bölgesine inmesini engellemek için, ekimden sonra hasta alnından arkaya doğru kafasını saran bandana (lastikli fazla sıkmayan) takması faydalı olur.
Temel sebepleri demir eksikliği, stres, hormonel bozukluklar, dengesiz beslenme, mesleki mazuriyet; sürekli bone takmak, kimsayal ortamlarda çalışmak ve genetik olabilecek durumlarda dökülme görülmektedir. Uygulama; sayfamızda okuduğunuz işlemlerle aynıdır.
Sakal ve kaş ekimi yaptırmak isteyen hastalarımız için de uygulanan yöntem FUE tekniğidir. Bu alanının içini kıl kökleri ile doldurmak gerekir ve ihtiyaç olan kıl kökleri, enseden transfer edilir.
Saç ekimi 5 ila 8 saat kadar sürer. İşlem sonrası eğer kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu tür bir endişesi yoksa 2 gün içinde günlük hayatına dönebilir.
Ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve ekibinin niteliklerine de bakılmalıdır. Ameliyatı yapacak doktorun kesinlikle estetik cerrah olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak doktor ve ekibinin tecrübeli ve hastane bünyesinde çalışan tam donanımlı olmasına dikkat edilmelidir.
İkinci ekim işlemi için en az 6–7 ay beklenmelidir. Bu konuda tavsiye edilen ideal süre en az 1 yıldır. Başın üst kısmındaki saçların tam olarak çıkması bir yıla yakın bir sürede gerçekleşmektedir. Bu süre, verici bölgenin toparlanması için de gerekmektedir.
Saç ekimi yaptıracak kişiler operasyon günü ve sonrası günler için gömlek, yelek gibi önden düğmeli giysiler tercih edilmelidir.

Üç hafta süreyle denize, 2 ay süreyle de saunaya girmemelidir. Saç ekimi sonrası kafanın güneş ışınlarından korunması gerekir. Operasyon yapılan bölgenin, özellikle derideki kızarıklık henüz geçmemişken, güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneşten koruma amacıyla şapka giyilebilir.
Saç ekiminden sonra özel bir beslenme önerilmez, kişi normal beslenmesine devam eder.

Esteda Hair Hospital
Fue Saç Ekimi

Tıbbi danışmanımızın telefon numarası

+90 (537) 947 57 33
Whatsapp
+90 (537) 947 57 33
Whatsapp İletişim Kur
Telefon
+90 (537) 947 57 33
Telefon ile Ara
instagram.com/estedahair
bizi takip edin
Instagram'da Bizi Takip Et
youtube.com/estedahair
bizi takip edin
Youtube'da Bizi Takip Et